Kasvattajat

Yhdistyksemme kasvattajat – Breeders – Uppfödare

Kasvattajia pyydetään ilmoittamaan kaikista muutoksista yhteystietoihin webmasterille ja jäsenrekisterinhoitajalle.

webmaster@siperiankissat.net ja jasenet@siperiankissat.net


FI*AAMENTASSU
Tuija Kääriäinen
Haukivuori, puh 0400543524
aamentassu@gmail.com

FI*ALLIKATIN
Ilkka Saarinen
Vilppulantie 60
16540 Mertie
puh. 040 931 7676
allikatin@kolumbus.fi

FI*AMMALIARE SIBERIANS
Peppi-Emilia Hovén 
07830 Pukaro
+358409352444

FIN*AMURIN
Tessaliina Rissanen
Toivolantie 165
15880 Hollola
puh. 050 338 7997
tessaliina.rissanen@gmail.com

FI*ANJUPIA’S
Pia ja Antti-Jussi Vainionpää
Ahlainen / Pori
cattery.anjupias@gmail.com

FI*BALLADIN
Päivi Rautiainen
0407387609
fiballadin@gmail.com

FI*BELUHAN
Miia Huotari 
Lappeenranta
Puh. 0500553834
Miia.huotari77@gmail.com

FI*CATILLUS
Seija Suonuuti
Kannistontie 45 A
01700 Vantaa
puh. 050-5223578
seija.suonuuti.gmail.com

FI*DANAHILL’S
Anne Nokelainen
Norpankuja 1
55420 Imatra
puh. 050-5399638
nokelainena@hotmail.com

FI* FANTASOKSEN
Titta Valkama
Satakunta
titu.valkama@icloud.com
Instagram
Facebook

FIN*IGORA
Suvi Korpela
Harustie 2
80160 Joensuu
suvi.korpela@igora.fi

FI*GOLDENSPOT’S
Mervi Moisio
Laukaa
moimervi@hotmail.com
Instagram
Facebook

Misa & Annina Sivonen
Toijala/Akaa
p. 045 1138 654/Misa
p. 045 8516277/Annina
jokuihmeenkissa@gmail.com
 
FI* JUSTKITTYING
Sari Miettinen
Puh. 040 7404525
Tampere/Leinola
sari.miettinen@nic.fi
Facebook 
Instagram
 
 
FI*JYLHÄKALLION
Piia Anolin-Niemi
Pori
piiaano@dnainternet.net
 

Tuija Raukola
Hämeenlinna
loistava.kissala@gmail.com

FI*METSÄPIRTIN
Teija Mäkinen
Satutie 5
04500 Kellokoski
p. 0503658404
teijamak@gmail.com


FIN*MINTSULIININ
Satu Karhunen
Mäntsälä
mintsuliinin@gmail.com

MIUKUTASSUT
Anne Matela
Laukaa
puh: 0503671276
email: 7an.mat@gmail.com

FI*ONDRUSKAN
Tiina Ruuska
Lappeenranta
puh.0500555435
tiinaruuska@gmail.com

FI*PIPERITAN 
Katarina Pörn
Mustasaari/Pohjanmaa
piperitan@gmail.com
Facebook  

FI*PUNAKOIVUN
Anne Puhilas
91500 Muhos
puh. 050 462 2642
punakoivunkissala@gmail.com
Instagram
Facebook

FI*RAITAMÄEN
Maiju Kortelainen
Teväntötie 36
12750 Pilpala
puh. 040 584 6192
maiju.kortelainen@gmail.com

ES*SIESTADREAM
Onofre Martínez Ordóñez
33005 Oviedo & 28009 Madrid
Spain
tel. +34 696 229 476
siberians@siestadream.com

FI*TAIGALUNA’S 
Jade Kurkela
Loviisa /Porvoo
jade.kurkela@gmail.com

FI*TAIGATASSUN
Lotta Kurjenmaa
Sastamala
lotta.kurjenmaa@gmail.com

FI*TUNTURIKISSAN
Marjo Lamsijärvi
Kiviharjuntie 3 b 9
94500 Lautiosaari
fitunturikissan@gmail.com

 

 

Mainoslisän maksaneet
siitoskollin omistajat/ei-kasvattajanimeä:



Comments are closed.