Kasvattajat

Yhdistyksemme kasvattajat – Breeders – Uppfödare

Kasvattajia pyydetään ilmoittamaan kaikista muutoksista yhteystietoihin webmasterille ja jäsenrekisterinhoitajalle.

webmaster@siperiankissat.net ja jasenet@siperiankissat.net


FI* AIRISTON
Anneli Koskinen
Puh. 0407072142
Rusko/Turku
annelikoskinen10@gmail.com

FI*ALLIKATIN
Ilkka Saarinen
Vilppulantie 60
16540 Mertie
puh. 040 931 7676
allikatin@kolumbus.fi

FIN*AMANTE’S
Merja Tolonen
Vänr. Stoolin katu 8 A 9
00100 Helsinki
puh. (09) 495 139, 050 359 9670
Merja.Tolonen@nic.fi

FIN*AMURIN
Tessaliina ja Mira Rissanen
Toivolantie 165
15880 Hollola
puh. 050 338 7997, 040 822 8777
tessaliina.rissanen@gmail.com

FI*ANJUPIA’S
Pia ja Antti-Jussi Vainionpää
Ahlainen / Pori
cattery.anjupias@gmail.com

FIN*ARCTICWILDS
Minna ja Arto Turu
Willmanintie 20
28660 Pori
puh. 044 569 8843
cats@arcticwilds.net

FI*BEAVVIC
Kristiina Korppi
Pälkäne
puh.0405208878
beavvic@bearvvis.com

FI*BELUHAN
Miia Huotari 
Lappeenranta
Puh. 0500553834
Miia.huotari77@gmail.com

FI*CATILLUS
Seija Suonuuti
Kannistontie 45 A
01700 Vantaa
puh. 050-5223578/050-5122075
seija.suonuuti.gmail.com

FI*CENOURI’S
Tiina Heikkilä
Helsinki
cenouris@email.com

FI*DANAHILL’S
Anne Nokelainen
Norpankuja 1
55420 Imatra
puh. 050-5399638
nokelainena@hotmail.com

FI*DISTINTO
Noora Ylimys
Haapatie 2 B 7
28400 Ulvila
puh. 044 270 8139
noora.ylimys@gmail.com

FI*DRAGONSTAR´S
Päivi Katajisto
Lammintie 116
09220 Sammatti
puh. 044-3217253
paivi@dragonstars.fi

FIN*IGORA
Suvi Korpela
Harustie 2
80160 Joensuu
suvi.korpela@igora.fi


FI*JYLHÄKALLION
Piia Anolin-Niemi
Pori
piiaano@dnainternet.net

FI*KUKKAVUORI
Terhi Blomberg
Flemminginkatu 4
08100 Lohja
puh. 044-0784441
terhi.blomberg@gmail.com

FIN*MINTSULIININ
Satu Karhunen
Salotie 11
04600 Mäntsälä
puh. 0400 930 963
mintsuliinin@gmail.com

FIN*MÄNTYLÄN
Eija Tiiliharju
Kropsuntie 3
90850 Martinniemi (Haukipudas)
Puh. 050 366 6720
eijatiiliharju@gmail.com

FI*PUNAKOIVUN
Anne Puhilas
Karhuntie 74
91500 Muhos
puh. 050 462 2642
punakoivunkissala@gmail.com

FI*PURNUKKA
Pitta Innas ja Jarkko Niskala
Tampere
puh 0451712818
purnukka.kissat@gmail.com
Instagram

FI*RAITAMÄEN
Maiju Kortelainen
Teväntötie 36
12750 Pilpala
puh. 040 584 6192
maiju.kortelainen@gmail.com

FI*RUSKAMETSÄN
Mirva Kontoniemi
ruskametsan@gmail.com
Tampere

ES*SIESTADREAM
Onofre Martínez Ordóñez
33005 Oviedo & 28009 Madrid
Spain
tel. +34 696 229 476
siberians@siestadream.com

FI*TAJOGNIY
Elena Niiranen
Romppalantie 50
81160 Romppala
Puh. 044 534 7582
elena.niiranen@telemail.fi

FI*TUNTURIKISSAN
Marjo Lamsijärvi
Kiviharjuntie 3 b 9
94500 Lautiosaari
fitunturikissan@gmail.com

FIN*VILLAN
Stina-Marie ja Samuli Wallius
Takamaantie 79
20810 Turku
puh. 050 468 0812
stina-marie@villan.fi
samuli@villan.fi

FI*ZIAZAN
Marjukka Lautala
Uudenmaankatu 132 A 4
05840 Hyvinkää
puh. 040 747 7971
ziazanbirmans@gmail.com

Mainoslisän maksaneet
siitoskollin omistajat/ei-kasvattajanimeä:



Comments are closed